Jak wybudzić się ze snu zimowego?

07.04.2017
headerobrazek_templa_5

Zimą wielu z nas wpada w tzw. sen zimowy. Rezygnuje z biegania lub ogranicza je do minimum. Nie potrafi zmotywować się do kontynuowania zdrowego trybu życia. Brak wystarczającej ilości słońca oraz długotrwała, mroźna polska zima robią swoje. Zima jednak się skończyła, wiosna choć kapryśna jest z nami, a wraz z nią milion powodów by wybudzić się ze snu zimowego i odzyskać motywację do treningów biegowych. Jak to zrobić?

Sam fakt, że wiosna nadeszła powoduje u nas zwiększenie endorfin co sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu i odzyskujemy chęci do wznowienia treningów. Wokół zaczyna robić się zielono i temperatury wzrastają. Słońce zaczyna nam oświetlać świat i nasz organizm. Czujemy się lepiej, a gdy pojawia się w głowie myśl o bieganiu, tu zaczyna się pierwszy krok, który nazywa się mobilizacją wewnętrzną i zewnętrzną. Po takim dłuższym przestoju i wycofaniu z treningów ważne aby rozpocząć od nowa krok po kroku.

Najważniejsze aby rozpocząć od dobrego odżywiania. W tej kwestii można się udać do dietetyka aby rozpisać sobie dietę w zależności od potrzeb i wysiłku który planujemy rozpocząć. Ważne jest aby zwrócić uwagę na odpowiednią kaloryczność. Bardzo dobrze i energetycznie działają wszelkie koktajle owocowo warzywne. Na pewno dodatkowo warto unikać nieprzespanych nocy i długiego wylegiwania się rano w łóżku. Ten kolejny krok to początek dnia, który zapoczątkuje naszą motywację na resztę dnia. Dobre i pozytywne myśli, dobry koktail i spacer z rana jest doskonałą receptą na zwiększenie motywacji do treningów wyczynowych. Warto unikać papierosów, alkoholu, dużej ilości słodyczy, kawy.

Uczmy się też dostrzegać i cieszyć z małych rzeczy, bo wtedy bardziej doceniamy to, co pojawia się w naszym życiu i lepiej adaptujemy się do nowych sytuacji, zmian pogody również. Wtedy ani zima, ani początek wiosny nie będą nam straszne!

KALENDARZ
Kwiecień 2018
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
5
6
9
10
12
13
16
17
19
23
24
26
27
30
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy medialni:

bieganie.pl
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Logując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj swojego loginu i hasła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Rejestrując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj formularza
Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.