8. edycja zawodów “Biegając wspieram budowę Hospicjum w Makówce”. Weź udział i pomóż w zebraniu pieniędzy!

05.08.2019

plakat-biegu

Warto biegać, ale warto również nadać temu naszemu bieganiu głębszy sens. Dlatego zachęcamy Was do udział w ósmej edycji biegu pt. "Biegając, wspieram budowę Hospicjum w Makówce". O co w tym chodzi? Jaka jest geneza powstania imprezy? Przeczytajcie!

Informacje praktyczne:

Termin:  9:00 rano, 31 sierpnia 2019 r. (sobota) 
Miejsce:
Rybaki w gminie Narew. 
Dystanse: 11 km, 5 km oraz 1,5 km.
Opłata: 30 zł. Jest to jednocześnie cegiełka na budowę hospicjum w Makówce.   Wpłaty z dopiskiem „Bieg – darowizna na budowę hospicjum” uczestnicy dokonują na konto o nr    81 1050 1953 1000 0090 3150 6141 ING Bank Śląski, Oddział w Białystok

Po przybyciu ostatniego biegacza – dekoracja zwycięzców i uczestników biegów oraz wspólna zabawa.

Zapisy: www.elektronicznezapisy.pl 

Historia związana z inicjatywą zbudowania hospicjum

Anna Mikołajczuk z Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza:

W tym roku minie 7 lat, odkąd powstało nasze wiejskie hospicjum domowe. Wciąż jesteśmy jedyną placówką tego typu na terenie Podlasia. W codziennej pracy niezmiennie widzimy, że nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki wszystkim potrzebującym. Wychodząc naprzeciw pokładanym w nas nadziejom, podjęliśmy wyzwanie i rozpoczęliśmy budowę ośrodka stacjonarnego. Szukamy ludzi o wielkich sercach, którzy są gotowi udzielić nam bezinteresownej pomocy w realizacji naszego przedsięwzięcia i stać się współbudowniczymi Hospicjum w Makówce.

Dlaczego warto pomóc?

Nasza Fundacja została powołana do życia 1 czerwca 2012 roku z inicjatywy dr Pawła Grabowskiego i początkowo funkcjonowała pod nazwą Podlaskie Hospicjum Onkologiczne. Od samego początku nasze hospicjum działało jedynie społecznie. W lipcu 2017 roku został podpisany kontrakt z NFZ, który zapewnia środki wystarczające na pomoc jedynie części naszych podopiecznych. Pomoc pozostałym, a także docieranie do kolejnych chorych i obejmowanie ich opieką medyczną jest możliwe wyłącznie dzięki datkom uzyskiwanym od osób fizycznych oraz przedsiębiorców, a także środkom z 1% PIT.

Od 1 stycznia 2018 roku Fundacja ma nową nazwę – Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza oraz nową siedzibę w Michałowie przy ul. Szkolnej 20. Poza tym niewiele się zmieniło. W dalszym ciągu realizujemy nasz główny cel, którym jest niesienie profesjonalnej pomocy osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym, oraz ich rodzinom, na wiejskich terenach wschodniego Podlasia. Obecnie pod opieką naszych specjalistów znajduje się 40 osób. Zespół medyczny hospicjum składa się z trzech lekarzy, czterech pielęgniarek, trzech fizjoterapeutów oraz psychologa. Z dala od dużych ośrodków miejskich i sieci szpitali dojeżdżają oni ze swoim sprzętem medycznym do podlaskich wsi, tam gdzie „nikt inny nie dojeżdża”. Często jest to nawet kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę. Niosą oni pomoc nieuleczalnie chorym - często pozostawionym samym sobie osobom starszym, samotnym, które mogą liczyć jedynie na pomoc sąsiadów i naszego hospicjum.

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza rozpoczęła jesienią 2018 roku rozpoczęła przygotowania do budowy ośrodka stacjonarnego, który będzie zlokalizowany w Makówce gm. Narew, woj. podlaskie. Obiekt w założeniu będzie spełniał trzy funkcje. Znajdzie się w nim siedziba hospicjum domowego wraz z wypożyczalnią sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla podopiecznych, siedziba hospicjum stacjonarnego, zapewniającego całodobową opiekę nieuleczalnie chorym u kresu życia oraz część edukacyjna, gdzie odbywać się będą warsztaty dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych a także szkolenia dla personelu oraz profesjonalistów. Wszystko to z wykorzystaniem walorów - ubogich, ale wciąż pięknych podlaskich wsi.

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zrealizować ten wielki plan. Na budowę oraz wyposażenie obiektu w Makówce potrzebujemy ok. 15 mln złotych.

Wszelkie wsparcie jest dla nas cenne, a każda złotówka przybliża nas do zrealizowania celu!

KALENDARZ
Sierpień 2019
pon wt śr czw pt sob nd
5
6
7
9
12
13
14
19
20
21
26
27
28
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

Jabralabotiga4 move
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Logując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj swojego loginu i hasła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Rejestrując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj formularza
Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.