Czy warto biegać z trenerem?

05.02.2023

fitness-1348867_960_

Uważasz, że skorzytanie z trenerskich porad jest zarezerwowane wyłącznie dla zawodowców lub zaawansowanych amatorów? Nic bardziej mylnego! Zobacz, dlaczego warto poszukać dobrego trenera już na początku swojej biegowej przygody.

Motywacja do treningów

Być może teraz czujesz, że bieganie jest czymś, co nigdy się nie znudzi. Myślisz głównie o treningach. Gdy jesteś w pracy, gdy jesteś chory i gdy odbierasz dziecko z przedszkola. Jednak każdy ma gorsze dni, a nawet tygodnie. Gdy przyjdzie zimowa aura i długie wieczory może się okazać, że Twoje lenistwo jest silniejsze od wyjścia na trening. Wtedy z pomocą przychodzi trener! Jak również wtedy, gdy masz do zrobienia mocniejszą jednostkę lub trening, za którym nie przepadasz.

Kubeł zimnej wody

Zapisałeś się na maraton po kilku miesiącach biegania? Chcesz złamać 1:25 w połówce, chociaż ledwo łamiesz 50 min na dychę? Trener szybko da Ci do zrozumienia, że to nie jest dobry pomysł. W zamian za to opracuje z Tobą REALNY plan, który pomoże Ci zrealizować biegowe marzenia.

Większa szansa na osiągnięcie celu

Bieganie bez wsparcia trenera, bądź też korzystanie wyłącznie z wiedzy znalezionej w internecie, jest trochę działaniem po omacku. O ile wiele wskazówek jest uniwersalnych, to jednak ten ostatni szlif treningowy powinien być już zindywidualizowany. Każdy z nas bowiem jest nieco inny, ma inną przeszłość sportową (bądź jej brak) i potrzebuje nieco innych bodźców.

Trenerzy posiadają również przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu dietetyki. Dlatego jeśli Twoim celem jest nie tylko budowanie formy, ale również zrzucenie zbędnych kilogramów lub zmiana nawyków żywieniowych, rozpoczęcie biegania od znalezienia specjalisty, jest dobrym kierunkiem.

Ciekawy, zróżnicowany trening

Wielu biegaczy opiera swój trenin stale na tych samych jednostkach: spokojne rozbieganie, interwały (zawsze te same), siła biegowa, czasem bieg ciągły. Biegają za szybko lub za wolno, a na budowanie ogólnej sprawności już zazwyczaj brakuje im czasu.

Dobry trener podchodzi do treningu kompleksowo: zwraca uwagę na styl życia, dietę, sen, indywidualne potrzeby podopiecznych. To pomaga nie tylko w osiąganiu sportowych marzeń, ale przede wszystkim pozwala cieszyć się zdrowiem i formą przez długie lata!

KALENDARZ
Marzec 2023
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.