Gdzie warto pobiec w grudniu? Lista rekomendowanych imprez biegowych

29.11.2017

istock-639732830Koniec sezonu? Organizatorzy biegów zdają się tego nie zauważać. I dobrze! Oto lista wybranych biegów grudniowych, które w których naszym zdaniem warto wziąć udział. 


W grudniu mamy wysyp biegów mikołajkowych (listę wszystkich imprez mikołajkowych znajdziesz pod linkiem: ligabiegowa.pl/news/article/biegi-mikolajkowe). W tym roku w całej Polsce jest ich przynajmniej 30! Tutaj nie mamy wątpliwości, że każdy z nich będzie wyjątkowy.

Gdzie ponadto warto jeszcze wystartować? 

Szansa na 5 (Radomsko) 02.12 - cała nazwa imprezy, to Szansa na 5. Trzeźwo, zdrowo, sportowo. Ten maleńki bieg być może nie zbierze rekordowej liczby uczestników, ale na pewno warto promować tego typu inicjatywy. Impreza będzie oprawiona dodatkowo prelekcjami psychologa, dietetyka sportowego, fizjoterapeuty, a także ultramaratończyka, który sam zmierzył się z problemem alkoholizmu.

Winter Trail Małopolska (Kasinka Mała) 16.12 - to prawdziwa gratka dla wielbicieli trailu i gór, start znajduje się bowiem w niewielkiej miejscowości ok. 50 km za Krakowem, a trasa wiedzie ścieżkami Beskidu Wyspowego. Organizatorzy przygotowują dla uczestników trzy dystanse: na 10 km, 30 km oraz 48 km. I chociaź tylko jeden z nich wlicza się do Ligi Biegowej, to i tak warto wybrać się na weekend na południe. 

Chęć na Pięć (Lublin) 17.12 - to jeden z cyklu lubelskich biegów, przygotowujący do Maratonu Lubelskiego. Niby 5 km, ale warto pamiętać, że profil trasy nie jest idealnie płaski. Z drugiej strony przecież o to chodzi, aby się zmęczyć! Początkujący biegacze nie muszą się jednak martwić. Organizator ustalił limit 45 minut, zatem trucht, a nawet marszo-bieg wystarczy, by pokonać bieg. 

II Bieg Sylwestrowy (Wiry k. Poznania) 31.12 - wiemy, że biegów sylwestrowych w Polsce jest przynajmniej kilka, jednak tylko ten odbywa się na urokliwej trasie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zatem jeśli planujecie być tego dnia w pobliżu Poznania, rozważcie start w Wirach. 

Chcesz sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy organizowane są zawody? Zajrzyj do naszego KALENDARZA BIEGÓW

KALENDARZ
Maj 2018
pon wt śr czw pt sob nd
7
8
11
14
15
17
21
22
25
28
29
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

Jabra
Partnerzy medialni:

bieganie.pl
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Logując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj swojego loginu i hasła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Rejestrując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj formularza
Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.