Ruszyła Liga Biegowa 2022! Biegaj, baw się i pomagaj!

28.01.2022
lb2022_bbp

Bawimy sie dalej! Ruszyła VIII edycja Ligi Biegowej! Tak, jak zapowiadaliśmy, w 2022 roku wracamy do pierwotnych zasad Ligi Biegowej - z kultowymi złotymi, srebrnymi i brązowymi rankingami, opartymi na automatycznie zaciąganych wynikach z zawodów biegowych. Ale przygotowaliśmy dla Was też coś zupełnie nowego... bardzo DOBREGO!


Liga Biegowa to jedyny taki portal biegowy, który pozwala rywalizować z biegaczami z całej Polski przez 365 dni w roku. Jest całkowicie darmowy i ogólnodostępny.

Swoją misję rozruszania Polaków chcemy realizować przede wszystkim prowadząc całoroczne rankingi osób biegających na dystansach 5km, 10km, półmaratonu i maratonu oraz publikacje ciekawych materiałów dotyczących treningu, diety, zdrowia czy psychologii sportu!

ZASADY LIGI BIEGOWEJ 2022 r. 


Rankingi

Trzonem Ligi Biegowej są rankingi. Znajdzie się w nich każdy, kto zarejestruje się na naszej platformie.

Gdy bierzesz udział w jakiejś imprezie biegowej na dystansie 5km, 10km, półmaratonu lub maratonu, Twój wynik automatycznie pojawia się na Lidze Biegowej na Twoim profilu i w rankingach (to dzięki współpracy z naszym niezastąpionym Partnerem - portalem Enduhub). Następnie system przelicza wybiegany przez Ciebie czas na punkty. Im częściej i im szybciej biegasz, tym więcej masz punktów (szczegóły znajdziesz w zakładce "Jak liczymy punkty?").

Na stronie głównej widać tylko rankingi „open", jednak po wejściu w zakładcę "rankingi" zobaczysz, że dzielimy je na trzy kategorie (złote, srebrne i brązowe) i jest ich naprawdę wiele. Szanse na to, by znaleźć się wysoko w jednej z tabel, są naprawdę duże!

UWAGA! Jeśli dotychczas uczestniczyłeś/aś tylko Lidze Biegowej w latach 2020 i 2021 (tj. w wersji "covidowej"), to aby wziąć udział w tegorocznej edycji, musisz się zarejestrować w nowym systemie! Jeśli brałeś/aś udział w Lidze przed 2020 r., nie musisz się ponownie rejestrować! Wystarczy, że się zalogujesz :)

KLIKNIJ ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ >>Czym są rankingi złote, srebre i brązowe?

Rankingi ZŁOTE to z założeniu te najbardziej prestiżowe - indywidualne i drużynowe rankingi "OPEN", biorące pod uwagę biegi wszystkich uczestników Ligi, na wszystkich dystansach, bez podziału na płeć.

Rankingi SREBRNE to rankingi na poszczególnych dystansach w podziale na płeć oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych w podziale na płeć.

Rankingi BRĄZOWE to rankingi najbardziej szczegółowe - uwaględniające równocześnie dystans, kategorie wiekowe oraz płeć.

Rywalizacja w Lidze Biegowej trwa cały rok. Na koniec roku kalendarzowego podsumowujemy rankingi i nagradzamy ponad 140 osób - zdobywców czołowych miejsc w 80 różnych rankingach (szczegóły znajdziesz w zakładce "Wygrywaj i pomagaj!"). Nagrodami w Lidze Biegowej 2022 są wyjątkowe, spersonalizowane medale. Wraz z 1 stycznia wszystkie wyniki ulegają wyzerowaniu i zabawa zaczyna się od nowa!

Nie tylko rankingi!

Liga Biegowa to także kalendarz z biegami organizowanymi w Polsce, baza Twoich wyników uzyskanych w zawodach biegowych, artykuły poradnicze, ligi prywatne, do których zapraszasz znajomych i rywalizujecie na własnych zasadach!

pomocBiegasz i pomagasz młodym biegaczom!

W tym roku do Ligi dodajemy nowy, wyjątkowy element - DOBROCZYNNOŚĆ, w której każdy z Was będzie mógł mieć swój udział!

Kilometry, które będziecie wybiegiwać w ramach naszej rywalizacji w 2022 r., będziemy przeliczać na butelki napojów (wód i napojów witaminowych) dla dzieci trenujących lekkoatletykę z wybranych przez Was klubów sportowych w całej Polsce.

20 km = 1 napój

Na koniec roku zliczymy wszystkie wybiegane przez Was kilometry, przeliczymy na napoje i wsparcie powędruje do potrzebujących dzieci i młodzieży. Fundatorem wsparcia produktowego, w ramach opisanej powyżej akcji charytatywnej, jest Partner Ligi Biegowej - marka Oshee.


Dla kogo jest Liga Biegowa?

Wydawałoby się, że Liga Biegowa jest tylko dla mocnych zawodników. Rankingi, rywalizacja, punkty... To tylko część prawdy! Owszem, Liga Biegowa w dużej mierze opiera się na rankingach, a nagrody otrzymują osoby z największą liczbą punktów. Jednak warto podkreślić, że często o pozycji w rankingu decyduje nie tyle wynik sportowy, co systematyczność startów. Co roku rozdajemy ponad 140 nagród w klasyfikacji open, w kategoriach wiekowych, z podziałem na konkretny dystans. Oznacza to, że nagradzane są również osoby, które w open nie mieszczą się nawet w pierwszej setce!

Jak dołączyć do Ligi Biegowej?

Bardzo prosto! Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie www.ligabiegowa.pl. Rejestracja jest oczywiście bezpłatna. W ciągu 24 godzin na Twoim koncie powinny znaleźć się wyniki z biegów, w których brałeś dotychczas udział. Wtedy nie pozostaje Ci już nic, jak zacząć bawić się funkcjonalnościami platformy biegowej. Możesz sprawdzać swoje aktualne wyniki, porównywać się z innymi uczestnikami, zakładać ligi prywatne i walczyć ze znajomymi na własnych zasadach i z nagrodami, jakie sobie sami ustalicie.

UWAGA! Rejestrując się po 30 września, archiwalne biegi nie wliczą się do tegorocznej rywalizacji.

Projekt Ligi Biegowej jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami Ligi Biegowej są Enduhub oraz OSHEE.

KALENDARZ
Maj 2022
pon wt śr czw pt sob nd
16
17
18
19
22
23
24
25
26
27
29
30
31
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.