W którym półmaratonie pobiec? 7 naszych propozycji na wiosenne starty

12.02.2018

istock-506979575_1
Wybraliśmy 7 półmaratonów w całej Polsce, w których naszym zdaniem szczególnie warto wystartować tej wiosny. Jedne znane i cenione od lat, inne małe, kameralne, mające swój urok. 


1. 38. Półmaraton Wiązowski – 4.03. 2018 r.

Z roku na rok impreza się rozrasta i przybywa jej zwolenników. Trasa to malownicze widoki wśród pól i lasów. Co ciekawe w zapisach nie obowiązuje limit miejsc. Wydarzenie w Wiązownej to nie tylko półmaraton, ale także imprezy towarzyszące: bieg na 5 km, biegi młodzieżowe i bieg krasnoludków dla najmłodszych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

2. 3. ONICO Gdynia Półmaraton – 18.03.2018 r.

Jedna z młodszych połówek w Polsce, a już z sukcesem na koncie. Impreza w Gdyni będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2020 roku. Dużym atutem tego biegu jest na pewno atrakcyjnie usytuowany start i meta. Znajduje się bowiem w głównym i chyba najbardziej znanym punkcie Gdyni – na Skwerze Kościuszki położonym tuż przy marinie i samym brzegu morza. Finisz w takim miejscu na pewno będzie cudownym przeżyciem.

3. 15. Krakowski Półmaraton Marzanny – 18.03.2018 r.

Jeżeli do Gdyni masz za daleko możesz wybrać propozycję półmaratonu w Krakowie. Do wzięcia udziału w biegu na pewno zachęca szczytny cel wydarzenia jakim jest dochód z biegów przeznaczany na pomoc podopiecznym Fundacji wspierania kardiochirurgii dziecięcej. Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach, aby wziąć udział w półmaratonie przygotowano bieg na dystansie 10 km.

4. 11. PANAS Półmaraton Ślężański w Sobótce -24.03.2018 r.

Najlepszą rekomendacją dla tego biegu są opinie osób biorących w nim udział. Większość z nich bardzo chwali sobie organizację wydarzenia, zaczynając od wysłania do biegaczy informacji z mapką dojazdu na miejsce, poprzez sprawną obsługę w biurze zawodów, kończąc na dobrze zaopatrzonych i obsługiwanych punktach odżywczych. Jeżeli wybierzesz to miejsce na swój start na pewno nie pożałujesz!

5. 13. Półmaraton Warszawski – 25.03.2018 r.

Tej imprezy nie trzeba przedstawiać, jeden z największych półmaratonów w Polsce zbierający dobre recenzje. Warto wiedzieć, że od kilku edycji imprezy istnieje możliwość wybrania charytatywnej ścieżki rejestracji na bieg. Polega to na zebraniu okreslonej kwoty pieniędzy na wybraną organizację charytatywna, a koszt startu uczestnika pokrywa wspierana przez niego organizacja. Cała akcja nosi nazwę "Biegam Dobrze".

6. 11. Poznań Półmaraton – 15.04.2018 r.

Podobnie jak półmaraton w Warszawie to jedna z największych tego typu imprez w Polsce, ponieważ limit uczestników w Poznaniu wynosi aż 14 000 osób. Do tego organizatorzy zawsze dbają o bogaty pakiet startowy, na który składa się m.in. fajna koszulka techniczna, duży materiałowy worek oraz bon na Pasta Party.

7. 14. Półmaraton Węgorza w Węgorzewie – 2.05.2018 r.

Tę połówkę polecamy każdemu kto nie lubi tłumów na trasie(limit 400 osób), a za to ceni kameralne biegi z pięknymi widokami. Trasa prowadzi poprzez główne punkty miasta tj. plaża miejska, zamek, port żeglarski.

KALENDARZ
Sierpień 2018
pon wt śr czw pt sob nd
6
7
9
10
13
14
16
20
21
23
24
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

JabralabotigaVenga Travel4 move
Partnerzy medialni:

bieganie.pl
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Logując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj swojego loginu i hasła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Rejestrując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj formularza
Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.