Białe noce, wyścig z koniem. Lista najbardziej oryginalnych biegów na świecie

19.03.2019

marathon_du_medoc_oyBy Kinolamp from London - Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67259191

Dzikie zwierzęta, wyścig z końmi i białe noce - tego możesz się spodziewać na trasach tych niezwykłych maratonów. Któryś z Twoich znajomych uważa, że bieganie jest nudne? Pokaż mu ten artykuł. 

Marathon du Medoc 

W tej imprezie chyba nikt nie biegnie po rekord życiowy. Otóż organizatorzy co 2 km oferują uczestnikom wodę, napoje izotoniczne i... wino. I to nie byle jakie. Maraton organizowany jest bowiem w regionie Medoc w Bordeaux. Na mecie biegu na uczestników czekają dodatkowo regionalne przysmaki.

The Man vs Horse Marathon 

Jeśli po przeczytaniu tej nazwy myślisz, że w tym biegu chodzi o wyścig człowieka z koniem, to... masz rację! Zawody mają dość długą tradycję, bo są one organizowane w Walii nieprzerwanie od 1980 roku. 

Niestety bieg jest maratonem tylko w nazwie. Trasa zawodów ma bowiem 35 km długości. Jednak to i tak sporo, aby rywalizować z czteronożnymi zwierzętami, które znane są zarówno z szybkości, wytrzymałości, jak i siły. Mimo to zdarzały się lata, w których to wygrywał człowiek. Pierwszym dwunożnym zwycięzcą był Huw Lobb, który do mety dobiegł w 2 godziny, 5 minut i 19 sekund. 


 

Big Five Marathon

Nazwa Big Five pochodzi od wielkiej piątki afrykańskich ssaków: lamparta, nosorożca, słonia, lwa, bawoła i te właśnie zwierzęta mogą spotkać biegacze podczas Big Five Marathon. Jego trasa wiedzie bowiem ścieżkami rezerwatu Entabeni Game Reserve. Biegacze mogą na trasie spotkać dzikie zwierzęta, które niespecjalnie przejmują się ambicjami sportowymi uczestników maratonu. 


Midnight Sun Marathon

Bieg odbywa się w miejscowości Tromso, w Norwegii. Widoki na trasie są nieziemskie, jednak to nie jedyna atrakcja tego maratonu. Otóż uczestnicy startują późnym wieczorem podczas białych nocy. Obecność słońca o północy jest zapewne niesamowitym przeżyciem.


Pack Burro Race

Pack Burro Race, to bieg organizowany w Kolorado z okazji Dni Osła. Jego trasa jest nieco dłuższa niż tradycyjnego maratonu - 46 km, a dodatkową trudność stanowi fakt, iż uczestnicy biegną z... osiołkami.

Nie jesteś gotowy na maraton?

Może zatem zdecydujesz się na 10-kilometrowy The Nude Run. Bieg ten co roku rozgrywany jest w fińskiej miejscowości Nakukympp, a biegacze uczestniczą w nim nago lub co najwyżej w bieliźnie.

Miłośnicy piwa na pewno zaciekawi Piwna Mila, której formuła została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii, obecnie rozgrywana również w Polsce. 

Odważni mogą wyruszyć na Florydę i wziąć udział w biegu przeszkodowym na 5 km. Bieg wyróżnia to, iż na trasie czekają na uczestników... zombie. To naprawdę warto zobaczyć na filmie:

KALENDARZ
Wrzesień 2019
pon wt śr czw pt sob nd
2
3
6
9
10
11
16
18
20
23
24
25
26
27
30
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

Jabralabotiga4 move
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Logując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj swojego loginu i hasła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Rejestrując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj formularza
Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.