Naszym celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej jak największej liczby osób, w każdym wieku, w dowolnym miejscu w Polsce i na każdym poziomie sportowego zaawansowania! Niezależnie od aktualnej formy czy biegowego doświadczenia - w Lidze Biegowej odnajdzie się każdy!

Zasady grywalizacji opracowaliśmy w ten sposób, aby biegacze z całej Polski mogli z sobą sprawiedliwie rywalizować przez cały rok i dobrze się bawić, odnajdując się w aż 80 różnych rankingach

W tym roku do Ligi dodajemy nowy, wyjątkowy element - DOBROCZYNNOŚĆ, w której każdy z Was będzie mógł mieć swój udział!

Liga Biegowa to jedyny taki portal biegowy w Polsce, który bawi, motywuje oraz pozwala rywalizować z innymi biegaczami 365 dni w roku. Jest całkowicie darmowy i ogólnodostępny.

Swoją misję chcemy realizować przede wszystkim poprzez prowadzenie całorocznych rankingów dla osób biegających na dystansach 5km, 10km, półmaratonu  i maratonu oraz publikacje na naszej stronie ciekawych materiałów dotyczących treningu, diety, zdrowia czy psychologii sportu.

Liga Biegowa jest miejscem, które pomoże Ci utrzymać motywację, zdobyć wiedzę, zachęcić do aktywności bliskich i poznać ciekawych ludzi o podobnych pasjach!


ZASADY LIGI BIEGOWEJ


Rankingi


Trzonem Ligi Biegowej są rankingi. Znajdzie się w nich każdy, kto zarejestruje się na naszej platformie.


Gdy bierzesz udział w jakiejś imprezie biegowej na dystansie 5km, 10km, półmaratonu lub maratonu, Twój wynik automatycznie pojawia się na Lidze Biegowej na Twoim profilu i w rankingach (to dzięki współpracy z Enduhub). Następnie system przelicza wybiegany przez Ciebie czas na punkty. Im częściej i im szybciej biegasz, tym więcej masz punktów (szczegóły znajdziesz w zakładce "Jak liczymy punkty?").

Na stronie głównej widać tylko rankingi „open", jednak po kliknięciu przycisku „pełny ranking" lub po wejściu w zakładcę "rankingi" zobaczysz, że dzielimy je na trzy kategorie (złote, srebrne i brązowe) i jest ich naprawdę wiele. Szanse na to, by znaleźć się wysoko w jednej z tabel, są naprawdę duże!

Czym są rankingi złote, srebre i brązowe?

Rankingi ZŁOTE to z założeniu te najbardziej prestiżowe - indywidualne i drużynowe rankingi "OPEN", biorące pod uwagę biegi wszystkich uczestników Ligi, na wszystkich dystansach, bez podziału na płeć.

Rankingi SREBRNE to rankingi na poszczególnych dystansach w podziale na płeć oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych w podziale na płeć.

Rankingi BRĄZOWE to rankingi najbardziej szczegółowe - uwaględniające równocześnie dystans, kategorie wiekowe oraz płeć.


Rywalizacja w Lidze Biegowej trwa cały rok. Na koniec roku kalendarzowego podsumowujemy rankingi i nagradzamy ponad 140 osób - zdobywców czołowych miejsc w 80 różnych rankingach (szczegóły znajdziesz w zakładce "Wygrywaj i pomagaj!"). Nagrodami w Lidze Biegowej 2023 są wyjątkowe, spersonalizowane medale. Wraz z 1 stycznia wszystkie wyniki ulegają wyzerowaniu i zabawa zaczyna się od nowa!Nie tylko rankingi!Liga Biegowa to także kalendarz z biegami organizowanymi w Polsce, baza Twoich wyników uzyskanych w zawodach biegowych, artykuły poradnicze, ligi prywatne, do których zapraszasz znajomych i rywalizujecie na własnych zasadach oraz oczywiście coroczne podsumowanie wyników i nagradzanie najwytrwalszych Ligobiegowiczów.Biegasz i pomagasz przyszłym mistrzom!

W tym roku do Ligi dodajemy nowy, wyjątkowy element - DOBROCZYNNOŚĆ, w której każdy z Was będzie mógł mieć swój udział!

Kilometry, które będziecie wybiegiwać w ramach naszej rywalizacji w 2023 r., będziemy przeliczać na butelki napojów (wód i napojów witaminowych) dla dzieci trenujących lekkoatletykę z wybranych przez Was klubów sportowych w całej Polsce.

20 km = 1 napój

Na koniec roku zliczymy wszystkie wybiegane przez Was kilometry, przeliczymy na napoje i wsparcie powędruje do potrzebujących dzieci i młodzieży. Fundatorem wsparcia produktowego, w ramach opisanej powyżej akcji charytatywnej, jest Partner Ligi Biegowej - marka Oshee.


Dla kogo jest Liga Biegowa?


Wydawałoby się, że Liga Biegowa jest tylko dla mocnych zawodników. Rankingi, rywalizacja, punkty... To tylko część prawdy! Owszem, Liga Biegowa w dużej mierze opiera się na rankingach, a nagrody otrzymują osoby z największą liczbą punktów. Jednak warto podkreślić, że często o pozycji w rankingu decyduje nie tyle wynik sportowy, co systematyczność startów.  Co roku rozdajemy ponad 140 nagród w klasyfikacji open, w kategoriach wiekowych, z podziałem na konkretny dystans. Oznacza to, że nagradzane są również osoby, które w open nie mieszczą się nawet w pierwszej setce!Jak dołączyć do Ligi Biegowej?Bardzo prosto! Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie www.ligabiegowa.pl. Rejestracja jest oczywiście bezpłatna. W ciągu 24 godzin na Twoim koncie powinny znaleźć się wyniki z biegów, w których brałeś dotychczas udział. Wtedy nie pozostaje Ci już nic, jak zacząć bawić się funkcjonalnościami platformy biegowej. Możesz sprawdzać swoje aktualne wyniki, porównywać się z innymi uczestnikami, zakładać ligi prywatne i walczyć ze znajomymi na własnych zasadach i z nagrodami, jakie sobie sami ustalicie.UWAGA! Rejestrując się po 30 września, archiwalne biegi nie wliczą się do tegorocznej rywalizacji. Projekt Ligi Biegowej jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami Ligi Biegowej są Enduhub oraz OSHEE. 

KALENDARZ
Lipiec 2024
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.