Czym jest Liga Biegowa? W skrócie

08.04.2016

Liga Biegowa to strona stworzona przez biegaczy dla biegaczy. Zainspirowała nas potrzeba chwili! Nigdzie w sieci nie mogliśmy znaleźć podobnej strony, a wydawało nam się, że fajnie byłoby móc się porównywać i rywalizować w formie zabawy na bazie własnych czasów osiąganych w zawodach. Poza zabawą i rywalizacją, Liga Biegowa chce też być kopem motywacyjnym, którego przyznajmy sobie szczerze, czasem potrzebuje każdy z nas. Nieustannie rozwijamy się i sprawiamy by chciało się chcieć biegać coraz większej grupie ludzi. Wirtualnie, śledząc swoje postępy i rankingi, walcząc o nagrody oraz w realu walcząc o lepsze ja, uczestnicząc w społeczności LigoBiegaczy, biorąc udział w naszych konkursach, przychodząc na nasze treningi w Warszawie, czy wyjeżdżając z nami na obozy biegowe. 

Żeby zostać uczestnikiem Ligi Biegowej, wystarczy zarejestrować się na naszej stronie, szczegóły rejestracji znajdziesz pod linkiem: szczegóły rejestracji. Po zarejestrowaniu, czasy uczestnika automatycznie po każdych zawodach pojawiają się na portalu i przeliczają na punkty Ligi Biegowej. Jasnym jest, że im szybciej pobiegniesz tym lepszy wynik punktowy osiągniesz. Ale nie czas jest najważniejszy, a systematyczność w startach. Wszystko wylicza nasz algorytm oparty na tabeli VDOT Jacka Danielsa. To bardzo sprawiedliwy i obiektywny „sędzia”.  

Nasz portal to naprawdę fajna zabawka. Wymyśliliśmy całą gamę filtrów (wg. płci, wieku, dystansu, branży, miejsca zamieszkania), dzięki którym są ogromne szanse na znalezienie się w którymś z naszych rankingów. Może nie jesteś na tyle silny, czy silna, by liczyć się w rankingu „open”, ale znajdziesz swoją niszę, gdzie okaże się, że jesteś blisko czołówki i to da ci dodatkowego „kopa”, by w najbliższy weekend znów stanąć na starcie któregoś z biegów w okolicy? 

Nasza Liga rozgrywa się nie tylko na płaszczyźnie indywidualne, ale i zespołowo. Każdy uczestnik może założyć maksymalnie sześcioosobową drużynę i rywalizować z innymi zespołami, klubami i firmami z Polski. Drużyny te mogą mieć charakter rodzinny, przyjacielski, klubowy, firmowy, osiedlowy, a ich uczestnicy zdobywają punkty dla swojego teamu biegając na dowolnych imprezach i dystansach w Polsce. Nie ma obowiązku startu wszystkich członków drużyny na jednej i tej samej imprezie.  A jako, że mocno wierzymy w biegające dziewczyny, to zespoły stworzone w 100% z pań mają swój osobny ranking drużynowy. Dziewczyny. Dajcie czadu! 

Na stronie mamy też możliwość porównywać - nasze wyniki na poszczególnych dystansach z innymi uczestnikami ligi. Temu służy ikonka „porównaj się”. Jeden rzut oka, moment prawdy i już wiesz: czy twój dobry kumpel z którym ścigasz się od lat jest od ciebie lepszy, czy gorszy. A jeśli lepszy to na jakim dystansie. I można się tak porównać z każdym uczestnikiem ligi. 

Żeby poznać jak najlepiej wszystkie funkcjonalności Ligi Biegowej, zapraszamy do poznawania naszej strony, gdzie już na głównej stronie każdy znajdzie krótkie artyukuły oraz filmy instruktażowe o pełnym wachlarzu możliwości jakie daje Liga Biegowa. Filmy znajdziecie też na profilu Ligi Biegowej na You Tube’ie, Facebooku… 

Przypominamy również, że na mecie każdego sezonu Ligi Biegowej na najlepszych w wielu rankingach czekają nagrody i to nie byle jakie! Zestawy ubrań biegowych, buty, zegarki sportowe, sprzęt treningowy. Nic, tylko biegać! 

Nad stroną pracujemy już drugi rok. Zmieniały się pomysły, ścierały koncepcje. Dopiero, gdy zanurzyliśmy się w detale okazało się jaki ogrom pracy jest przed nami i naszymi informatykami. Ten projekt ma nieograniczone możliwości. Ale nie żałujemy czasu i wysiłku włożonego w rozwój portalu. Przeciwnie. Oddajemy Wam - biegaczom, nasze dziecko z dumą i nadzieją, że się spodoba i że będziecie czerpać z Ligi Biegowej taką radość jak my.

KALENDARZ
Czerwiec 2024
pon wt śr czw pt sob nd
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.