Lekka Piątka. Nowy, wyjątkowy bieg na 5km w Warszawie i Poznaniu!

18.08.2021
200731865_1957104127

Na biegowej mapie Polski pojawiła się nowa, wyjątkowa „piątka”! A dokładnie „Lekka Piątka”, która odbędzie się na stadionie AWF Warszawa już 11 września oraz 26 września na poznańskim Golęcinie w ramach imprezy 1MILA – mityng lekki i atletyczny. Bieg rozegrany zostanie częściowo na stadionowej bieżni, a częściowo na asfalcie, a to oznacza jedno: szybkie i niezwykle emocjonujące ściganie! A to nie wszystko, co Was tam czeka!


Po raz pierwszy, w ramach imprezy będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach! Poza biegiem na 1 Milę (1609m - w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania w biegu na milę), rywalizować będzie można również w Lekkiej Piątce (5km), drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

Impreza rozplanowana jest w ten sposób, że można pobiec całą rodziną! O godz. 9 rusza Lekka Piątka (5km), zaraz potem, o godz. 10 rozpoczynają się Kinder Joy of moving Biegi Dzieci, po południu (od godz. 15) startują serie na 1 Milę, a wieczorem Sztafety 4x400m – w blasku stadionowych jupiterów! 😊


1-mila-(2020-09-06-a

Lekka Piątka to całkowita nowość i zapowiada się naprawdę wyjątkowo! Trasa biegu będzie przebiegać częściowo, bo tartanie, a częściowo po asfalcie. W Warszawie bieg zacznie się okrążeniem stadionu, później wybiega się na dwie szybkie, asfaltowe pętle po kampusie AWF, a kończy się znowu okrążeniem stadionu, przy aplauzie kibiców. Z kolei w Poznaniu po okrążeniu stadionu wybiegamy na dwie pętle po przepięknych terenach Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które znajdują się wokół stadionu i kończymy, tak samo jak w przypadku Warszawy, kółeczkiem po stadionie POSiR Golęcin. Te trasy są wręcz stworzone do bicia życiówek!

- Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie! – mówią zgodnie nasi Olimpijczycy, ambasadorzy 1MILI, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski. Każdy może się poczuć jak zawodowiec, dostając imienny numer startowy i będąc imiennie wyczytywanym na start swojej serii. Oprawy dopełniają profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. W pakiecie startowym, poza imiennym numerem, każdy uczestnik otrzyma wodę, izotonik i baton, a na mecie pamiątkowy medal.ZAPISZ SIĘ NA BIEG W WARSZAWIE: https://zapisy.sts-timing.pl/721/

ZAPISZ SIĘ NA BIEG W POZNANIU: https://zapisy.sts-timing.pl/732/

pakiet-startowy_lekk


1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą poprzeplatane licznymi konkursami z nagrodami.

Pobiegnij i pomóż!


Pakiet startowy na każdą z konkurencji można kupić w wariancie charytatywnym, wspierając tym samym Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.


Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/720/strona/


medal_lekkapiatka

KALENDARZ
Listopad 2021
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Logując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj swojego loginu i hasła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Rejestrując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj formularza
Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.