Nowości na stronie w nowym sezonie Ligi Biegowej

01.01.2016
Biegi zagraniczne
Uznaliśmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyznawać Wam punkty za Wasze biegi odbyte za granicą.

Limit jednego biegu dziennie
Chcemy, aby Liga Biegowa była motywacją... do zdrowej rywalizacji. Zależy nam na tym, abyście biegali dużo, ale nie za wszelką cenę. Nie chcemy, by możliwość zdobycia dodatkowych punktów wypaczyła ideę biegania jako sposobu na zdrowe i aktywne życie. Dlatego zdrowy rozsądek nakazał nam wprowadzić limit jednego biegu dziennie. Jeśli ktoś z Was jednak ma ochotę pobiec dwa razy w ciągu dnia - nie ma sprawy! My jednak zaliczymy tylko jeden wynik - ten, który szybciej pojawi się na Lidze Biegowej.

Automatyczne potwierdzanie wyników
Od nowego sezonu chcemy móc tworzyć comiesięczne podsumowania zmagań. Żeby było to możliwe, musimy posiadać najbardziej aktualne i pełne wyniki z każdego miesiąca. Zależy nam również na tym, aby rywalizacja była przejrzysta. W związku z tym wyniki z poprzedniego miesiąca, które nie zostaną przez Was potwierdzone, zaliczymy automatycznie 7 dnia każdego następnego miesiąca. 

Dodaj bieg do kalendarza
Biegów w sezonie jest cała masa! Wiemy coś o tym! Nie raz i nie dwa pisaliście do nas z informacjami o biegach, o których my nie mieliśmy zielonego pojęcia, za co serdecznie dziękujemy! Wiemy też, że jesteście świetnie poinformowani w kwestii imprez biegowych, dlatego od nowego sezonu będziecie sami mogli dodać bieg do naszego kalendarza. :)

Wyniki z poprzedniego sezonu
Od 1 stycznia zaczynamy nowy sezon Ligi Biegowej, a co za tym idzie, zerujemy punkty za rok 2015. Ale nie martwcie się, wszystkie Wasze wyniki i wysiłki nie zostały puszczone w zapomnienie! Pod adresem 2015.ligabiegowa.pl dostępne są i będą na zawsze wszystkie Rankingi do wglądu i analizy. 

Twoja pełna historia biegania w jednym miejscu
Do tej pory w Waszej historii biegów na Lidze Biegowej widniały tylko biegi brane pod uwagę w klasyfikacji ligowej, czyli 5, 10, 21 i 42 km. Wiemy, że biegacie na przeróżnych dystansach i warto mieć w to wgląd i z tego powodu zdecydowaliśmy, że będziecie mieli wgląd w swoją całkowitą historię biegów - zaznaczmy tutaj wyraźnie - punkty przyznajemy nadal tylko za biegi na koronnych dystansach!

Ligi prywatne
Liga biegowa to fantastyczna społeczność i wielka rodzina prawie 5000 biegaczy z czego jesteśmy niesamowicie dumni. Wśród Was są członkowie mniejszych bądź większych klubów biegowych, amatorskich drużyn, albo po prostu grup przyjaciół, którzy wspólnie biegają. Chcemy dać Wam miejsce, w którym będziecie mogli wspólnie rywalizować, śledzić swoje wyniki i dyskutować o swoich dokonaniach. Załóż Ligę prywatną, ustal terminarz zawodów, czas trwania, zaproś uczestników, ustalcie wspólnie pulę nagród i zacznijcie własną rywalizację!

Nowy przelicznik punktowy
Tą edycję zdominował dystans 5 km. To oznacza, że dużo uczestników LB to nowi członkowie rodziny biegowej, i bardzo nas to cieszy! Nie można jednak zignorować faktu, że bieg na 5-tkę to dystans kosztujący nas najmniej sił i umożliwiający cotygodniowy (a dla niektórych codzienny!) start na wysokim poziomie. Jakkolwiek chwalić zapał i determinację piątkowiczów, musimy i chcemy uznać trud wkładany przez biegaczy preferujących dłuższe dystanse! Z racji tego od nowego sezonu punkty za biegi na dystansach większych niż 5 km będziemy przemnażać. W jaki sposób?

Jeśli 5 km daje X punktów, to:
10 km = 1.3 * X punktów,
21 km = 1.6 * X punktów,
42 km = 2 * X punktów.

I to by było na tyle!
Jesteśmy ciekawi co sądzicie o proponowanych zmianach. Jeśli macie ciekawe pomysły na usprawnienie Ligi Biegowej, jesteśmy otwarci na wysłuchanie! Piszcie do nas na maila info@ligabiegowa.pl albo na facebook.com/LigaBiegowa!
KALENDARZ
Grudzień 2023
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.