Parkrun mówi o nas!

07.07.2015

Jednym z partnerów cyklu parkrun Polska jest Liga Biegowa, w której uczestniczy wielu stałych uczestników parkrun. Od końca lutego do zabawy przystąpiło około 2700 biegaczek i biegaczy, którzy łącznie pokonali już dystans 139 476 049 km!

W ciągu ostatnich czterech miesięcy, każdemu kto zarejestrował się w Lidze Biegowej, były wliczane do rankingu wszystkie starty na dystansie 5 km, 10 km, półmaratońskim oraz maratońskim. Zasady uczestnictwa w Lidze Biegowej są niezwykle proste. Im szybciej ukończymy dany bieg, tym więcej otrzymamy punktów do rankingu. System przyznawania punktów jest oparty na tabeli VDOT Jacka Danielsa, a więc na wynik punktowy nie wpływa dystans, na jakim się rywalizuje, a osiągnięty rezultat. Na stronie jest specjalny kalkulator, który pozwala oszacować liczbę punktów, jaką zdobędziemy biegnąć na zakładany czas.

W ramach Ligi Biegowej trwa rywalizacja w kilkudziesięciu rankingach, która trwa do końca roku. Jedni traktują udział w Lidze jako zwykłą zabawę, a drudzy jako niezłą rywalizację. Niemniej Ci, którzy zdecydowali się powalczyć, mogą liczyć w poszczególnych rankingach na atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Obecnie najwięcej punktów uzyskał Michał Orzeł z Warszawy, który zaliczył 29 startów zdobywając 1657.96 pkt. Drugie miejsce z dwudziestopunktową stratą do lidera zajmuje Robert Wójcik z Łodzi, a trzeci jest Adrian Graczyk z Poznania, który ma na koncie 1657.96 pkt. Wśród pań dwa pierwsze miejsca zajmują doskonale znane pomorskim biegaczom – Siostry Tuwalskie. Elżbieta i Małgorzata walczą nie tylko o wygraną w rankingu kobiet, ale przede wszystkim o zwycięstwo w łącznej klasyfikacji Ligi Biegowej. Elżbieta Tuwalska do Michała Orła traci 140 punktów, więc do końca roku wszystko jeszcze może się jeszcze zmienić w rankingu. Druga jest wspomniana Małgorzata Tuwalska z 1581.32 punktów, a trzecia jest Natalia Wróbel z dużą startą do biegowych bliźniaczek. W rankingu drużynowym liderem jest łódzka grupa Rysio Team (6397.54 pkt.). Na dalszych miejscach jest RR Runners (6285.30 pkt.) oraz gdyńska grupa biegamyrazempl (5744.44 pkt.). Natomiast w rankingu biegów PZU na czele jest Wojciech Wałęsa z Gdańska, który uzyskał 980.54 pkt. Drugi jest Robert Wójcik, a trzeci Przemysław Giblec. U pań liderem jest poznanianka Agnieszka Kijak (843.81 pkt.) z niewielką przewagą nad Elżbietą Tuwalską oraz Jolantą Żal.

Tak wyglądają najważniejsze kategorie Ligi Biegowej, którą możecie śledzić tutaj.

Natomiast o powody, dla których warto startować w Lidze Biegowej, zapytaliśmy Małgorzatę Tuwalską z Gdańska – Zarejestrowanie się w Lidze Biegowej ma dużo pozytywnych stron. Między innymi widzimy historię naszych startów, możemy porównywać swoje wyniki z innymi zawodnikami czy samo zbieranie punktów przyczynia się do większej motywacji uczestnictwa w zawodach oraz efektywniejszego biegania i poprawiania swoich wyników. Co istotne rejestracja jest bezpłatna, więc każdy z nas może wziąć udział w projekcie. Jeśli chodzi o mój udział Lidze Biegowej, to początkowo traktowałam to jako czystą zabawę, która zamieniła się rywalizację. Będąc na wysokiej pozycji postanowiłam powalczyć i wytrwać do końca roku.

KALENDARZ
Grudzień 2023
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.