Rekordowa 1MILA Warszawa za nami!

09.06.2022

1mila_waw_5

Prawie 2200 zawodników na bieżni, ponad dwa razy tyle kibiców, rekordowa kwota zebrana na Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” i dwa minima na Mistrzostwa Europy U18! Za nami wyjątkowa edycja mityngu 1MILI – jedynych takich zawodów w Polsce, na których każdy może sprawdzić się na tartanie i poczuć jak na profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym.


To była już szósta edycja 1MILI na stadionie warszawskiej AWF. Padł rekord frekwencji oraz udało się zebrać rekordową kwotę na stypendia dla młodych, zdolnych biegaczy!

infografika_1_1mila-

- Jesteśmy dumni z tego, jak udaje nam się rozwijać nasz mityng. Zaczynaliśmy od imprezy dla grupki biegowych zapaleńców - mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI. – Dzisiaj na linii startu stanęło ponad 2 tys. miłośników biegania na bieżni! Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Warszawy, Żabki i innych naszych sponsorów, mogliśmy m.in. zorganizować całkowicie darmowe biegi dla dzieci i tym samym jeszcze szerzej promować bieganie. Limit uczestników na Biegi Dzieci wyczerpał nam się na ponad 1,5 miesiąca przed imprezą! To wspaniałe widzieć wśród najmłodszych taki pęd do ruchu – cieszy się Smokowska.

Amatorscy Mistrzowie

Mityng 1MILI zaczął się tradycyjnie od „Lekkiej Piątki”, czyli biegu na 5km rozgrywanego częściowo na stadionie, a częściowo na asfalcie. Najszybszy w stawce okazał się Patryk Drężek z Białegostoku, który czasem 15:28 ustanowił nowy rekord trasy. Później płytą stadionu zawładnęły dzieci. 958 młodych zawodników biegało na dystansach 100m, 400m i 800m. O godz. 15:00 ruszyła koronna konkurencja mityngu, czyli dystans 1Mili, w randze Amatorskich Mistrzostwa Polski w biegu na 1 milę. Rywalizację Pań z dużą przewagą wygrała Patrycja Hypś z Lipiec Running Team z czasem 5:10.15. Za nią na podium uplasowały się Sylwia Hałaczkiewicz (5:31.53) i Hanna Jaraszkiewicz (5:34.27). Amatorskim Mistrzem Polski w biegu na milę został Wojciech Karwowski, który wbiegł na metę z czasem 4:33.28. Srebro zdobył Adam Kubicki (4:38.05), brąz - Michał Rębilas (4:43.53). Na koniec imprezy rozegrane zostały emocjonujące Sztafety 4x400m. Najszybszym kobiecym składem okazały się „Lemieszki” z Lemiesz Team. Wśród męskich sztafet triumfowała „Ekipa z Kalisza-KEKSA”, a w miksach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna „Non nomen” z WATu.

1mila_waw_8

W programie mityngu znalazły się także dwie serie specjalne biegów na 100m z udziałem Stypendystów Programu „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. Wśród mężczyzn z czasem 10.66 wygrał Michał Gorzkowicz, a wśród kobiet najlepsza była Maria Jarosińska (12.15). Podczas rywalizacji padły dwa minima na Mistrzostwa Europy U18 w Jerozolimie – właśnie Michała oraz stypendysty, Tomka Bajraszewskiego (10.74)!

Asia-pacemakerka i Marcin-starter

Mityng 1MILI to także okazja do spotkania i pobiegania z największymi gwiazdami sportu. Na imprezie w Warszawie obecni byli wszyscy Ambasadorowie imprezy: Joanna Jóźwik, Bartosz Olszewski i Marcin Lewandowski, który zakończył właśnie zawodową karierę sportową i miał piękną okazję do pożegnania się ze swoimi kibicami. – Jestem z 1MILĄ od zawsze. Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej promuje bieganie na stadionie. Aż miło patrzeć, jak dobrze się tu wszyscy bawią, niezależnie od wieku czy sportowego zaawansowania! – mówi Marcin Lewandowski, który pełnił także rolę startera na imprezie.

Joanna Jóźwik z kolei pobiegała jako osobista pacemakerka startujących zawodników! - Jestem dumną Ambasadorką 1MILI! Ten mityng jest w równym stopniu lekki, jak i atletyczny. Chciałabym, żeby takie podejście do sportu było powszechne. Można tu porządnie się pościgać, ale też pobiec na luzie, zrelaksować i spędzić fajnie czas z rodziną – mówi Joanna Jóźwik, wybitna lekkoatletka, aktualna wicemistrzyni Europy na 800m. - Bardzo ważny jest dla mnie też charytatywny wymiar imprezy. Poza rywalizacją sportową, wspieramy Program „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch i pomagamy młodym zdolnym biegaczom w trudnej sytuacji materialnej – podkreśla Jóźwik. Tylko podczas ten edycji 1MILI organizatorom udało się zebrać ponad 11 tys. zł!

Nie tylko bieganie

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane były liczne, bezpłatne atrakcje. Obok stadionu stanęła strefa EXPO, a w niej m.in. Milowa Akademia Biegowa, czyli spotkania z gwiazdami i ekspertami, pyszna strefa Żabki, showroom Garmina z możliwością przetestowania najnowszych zegarków sportowych, wyjątkowa strefa aktywności dla dzieci przygotowana przez Fundację Pho3nix i strefa relaksu z foodtruckami.

Kolejna edycja mityngu 1MILI już 25 września w Poznaniu! Zapisy i więcej o informacji: www.1mila.pl


1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami projektu są: Żabka, Garmin oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany oraz firma Jetline. Partnerami medialnymi są Kanał Sportowy, Wirtualna Polska, TVP Sport i Bieganie.pl.

Więcej informacji na www.1mila.pl, a także na Facebooku oraz Instagramie!

KALENDARZ
Czerwiec 2024
pon wt śr czw pt sob nd
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.