Treningi zorganizowane. Dlaczego warto biegać w grupie?

13.06.2017

header-obrazek_1

Treningi biegowe, również darmowe, obecnie organizowane są w każdym dużym mieście. Zainteresowanie nimi jest ogrmne i nic dziwnego, bo żadna książka ani samotnie pokonane kilometry nie są w stanie zastąpić tego, co może nam przynieść choć jedno spotkanie z trenerem lub bardziej doświadczonym od nas zawodnikiem. Jednak grupa biegowa to nie tylko dawka wiedzy. Zobacz, co jeszcze mogą Ci dać wspólne treningi. 


Samotne bieganie to szereg pozytywów. Nikt Ci nie narzuca tempa, jesteś sam na sam ze swoimi myślami. Poza tym na trening możesz wyjść kiedy chcesz, do nikogo nie musisz się dopasowywać. To wszystko prawda. Jednak nie poznasz zalet biegania w grupie z trenerem, dopóki nie spróbujesz, jak one smakują. Oto, co może Cię czekać na takim treningu.

Treningi grupowe to motywacyjny kopniak!


Regularnie dopada Cię lenistwo po powrocie z pracy? To zdarza się każdemu. Grunt, to się nie poddawać na każdym kroku poczuciu niemocy. I tu pomoże wizja wspólnego treningu z super ludźmi, którzy potrafią zarażać pozytywną energią. To ruszy z kanapy każdego.

Ponadto bieganie w grupie, to okazja do zrobienia mocnego, jakościowego treningu, na który być może sam byś się nie zdobył.


Razem bezpieczniej

Lato trwa krótko, a wraz z jesienną szarugą skraca się również dzień. O ile nie jest to problem na oświetlonych chodnikach, to w parkach bywa gorzej. A przecież to tu biegamy najchętniej. Nie ma ruchu samochodowego, nie trzeba omijać slalomem spieszących się ludzi. I chociaż (tfu tfu!) nic teoretycznie nie powinno się stać, to jednak warto być czujnym, a w szczególności – czujną.

Niestety to kobiety częściej są ofiarami zaczepek, dlatego jeśli tylko masz możliwość trenowania z grupą, skorzystaj z tego!


Masz szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę


Treningi organizowane przez osiedlowych pasjonatów, to skarb. Zawsze bowiem w grupie znajdzie się kilka osób bardziej doświadczonych, chętnych, by dzielić się swoją wiedzą. Jeśli jednak w Twojej okolicy odbywają się spotkania, na których obecny jest trener, to już nic więcej do szczęścia nie trzeba. Taka osoba może nie rozpisze Ci treningu, za to zerknie na Twoją technikę biegu, podpowie nad czym warto pracować, podrzuci kilka wskazówek odnośnie planowania treningów i brania udziału w zawodach. Tak specjalistycznej wiedzy nie zdobędziesz z żadnej książki ani strony internetowej.


Poznajesz nowych ludzi

Biegacze-amatorzy, którzy mocno angażują się w trening, zwykle mają niewiele czasu na spotkania towarzyskie. Bieganie z grupą może zapełnić tą lukę. Co więcej, na tego typu treningach zwykle nawiązują się bliskie przyjaźnie, oparte na wspólnych pasjach. 


A to nie wszystko...

Nikt tak nie wesprze biegacza, jak inny biegacz. Stres przed zawodami? Niepewność co do stosowania przez siebie treningowych bodźców? Brak wiedzy odnośnie tego, co zjeść rano przed startem? A może po prostu potrzebujesz kilku słów otuchy i znajomej twarzy na mecie? Tak, to wszystko, a nawet jeszcze więcej jest w stanie Ci zaoferować kolega lub koleżanka poznana na biegowej ścieżce. Bo warto pamiętać, że zorganizowany trening, to nie instytucja, a kontakt z żywym człowiekiem - ciekawym, pełnym pasji, zaangażowanym. A im więcej takich ludzi będzie blisko Ciebie, tym więcej radości i satysfakcji będziesz czerpał z codziennej aktywności. 

Jesteś z Warszawy lub okolic? Szukasz grupy biegowej dla siebie? Świetnie się składa, bo już 20 czerwca 2017 r. wracamy z darmowymi treningami biegowymi Ligi Biegowej.

slider_12

Gdzie? Stadion Agrykola, Warszawa
Kiedy? W każdy wtorek o godz. 18:30
Z kim? Spotkania prowadzić będą Paweł Olszewski i Mariola Ślusarczyk.
Więcej informacji na temat treningów biegowych Ligi Biegowej znajdziesz tutaj: ligabiegowa/darmowetreningi.

KALENDARZ
Październik 2018
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
5
8
9
12
15
16
22
23
26
29
30
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

JabralabotigaVenga Travel4 move
Partnerzy medialni:

bieganie.pl
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Logując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj swojego loginu i hasła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Rejestrując się przez Facebook akceptujesz regulamin.
Albo użyj formularza
Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.