Trwają zapisy na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu!

06.12.2022
mas_6_easy-resize
fot. PZLAM

Ruszyły zapisy na 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2023 roku. Organizatorzy zapraszają wszystkich amatorów powyżej 35 roku życia!

Z pewnością sportowym marzeniem wielu osób, które amatorsko uprawiają sport, jest start w światowej imprezie. Właśnie taka możliwość jest w zasięgu ręki! W Halowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Arena Toruń, mogą startować sportowcy-amatorzy, którzy ukończyli 35 lat. Górna granica wieku nie jest określona, wszak liczy się tylko ochota startu!

Impreza przygotowywana jest pod szyldem World Masters Athletics. W 2019 roku również w Toruniu odbyły się 8. HMŚLAM, w których wystąpiło prawie 4 tysiące osób!  Arena Toruń gościła także Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters w 2015 roku. Te dwie międzynarodowe imprezy pokazały, że Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, jako wiodący organizator, spełnia światowe oczekiwania.
torunwma_logo_2023

W programie rywalizacji są 22 konkurencje lekkoaltetyczne, w tym biegowe. Warto wiedzieć, że półmaraton i biegi crossowe będą przeprowadzone w terenie, w sąsiedztwie hali sportowej. Natomiast konkurencje rzutowe odbędą się w pobliskiej hali tenisa ziemnego MOSiR. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 stycznia 2023 roku.

Wiodącym celem PZLAM jest start przynajmniej 1000 sportowców z Polski. Trzy lata temu wystąpiło 830 Polaków. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy trzecie miejsce za Niemcami i USA . Teraz jest okazja by wygrać medalową rywalizację. Dołącz do grona uczestników światowej rywalizacji!

Organizator zachęca do treningu i startu w hali gdzie m.in. od lat odbywa się Copernicus Cup. Start w zawodach może być znakomitą reklamą Państwa i Waszego regionu na całym świecie, bo impreza cieszy się szerokim zainteresowaniem i będzie transmitowana w internecie.

Organizator zapewnia wszechstronną pomoc przy zapisach. Wszelkie szczegółowe, bieżące informacje o HMŚLA Masters znajdą Państwo na stronie pzlam.pl/aktualności

opening-ceremony-21-

fot. PZLAM
KALENDARZ
Grudzień 2023
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.