Weryfikacja wyników z sezonu 2015 zakończona!

14.01.2016

Już w czwartek rano ogłaszamy listę zwycięzców. Tutaj słowo wyjaśnienia co do tego co znajdziecie poniżej.

Liga Biegowa edycji 2015 była premierowym, dziewiczym zdarzeniem. Tworzyliśmy zasady gry w warunkach „laboratoryjnych”, czego nigdy nie ukrywaliśmy, prosząc z jednej strony Was o wyrozumiałość, z drugiej: o pomoc we współtworzeniu LB, tak by była w kolejnych swych edycjach jak najbardziej przyjazna biegaczom… Kilka rzeczy wyszło dopiero „w praniu”. Nie wzięliśmy na przykład pod uwagę, że tak wiele biegów w Polsce (tych na 5 i 10 km), to biegi z metrowymi „ogonkami” (na 5,2 km, 10,3 km itp…). Niestety nie mamy na to wpływu. Nie jesteśmy organizatorami, nie atestujemy tras, bazujemy na listach biegów zgłaszanych do naszego technologicznego partnera Enduhub. Dopiero w grudniu część biegów w bazie Enduhub została zakwestionowana pod kątem dystansów i zmieniono ich długość z – powiedzmy – 5 km na 5,2 km… Zgodnie z obowiązującym od lutego 2015 do grudnia 2015 regulaminem pierwszej edycji LB, takie ponadstandardowe biegi, zgłoszone do nas przez biegaczy, nie mogą zostać zaliczone do konta punktowego zawodniczek i zawodników. I choć mówimy to z bólem serca, jesteśmy zmuszeni skorygować listy punktowe o takowe biegi.


Zdajemy sobie sprawę z niefortunności takiego rozwiązania i już dziś zapowiadamy, że w nowej edycji 2016 LB, każdy bieg na dystansie od 4,85 do 5,99 km zostanie zaliczony jako 5 km, a między 9,85 km, a 10,99 jako 10 km. Mamy nadzieję, że taka dodatkowa innowacja w drugim roku LB wyeliminuje dalsze nieporozumienia…

Od kilku dni prosiliśmy Was o uwagi, zgłoszenia, reklamacje… Na ich podstawie przedstawiamy poniżej listę zakwestionowanych biegów i uznanych przez nas za ponadstandardowe i o których punkty na listach rankingowych została dokonana korekta:

• Trasy Biegowe w województwie łódzkim

• 592 lata Łodzi

• Cykl Grand Prix Dziewiczej Góry

• VII Koszaliński Bieg Sylwestrowy

• Grand Prix w biegach górskich Gdynia

Dystanse w konkurencji biegania na 1/4 Ironman to 10,5 km, w związku z czym zostały odliczone punkty za następujące imprezy:

• Garmin Triathlon Piaseczno 1/4

• Garmin Triathlon Ślesin 1/4

• Garmin Triathlon Radków 1/4

• Garmin Triathlon Stężyca 1/4

• Garmin Triathlon Gołdap 1/4

A na nową edycję i nowy rok mamy do Was, uczestników i poniekąd współtwórców LB prośbę: naciskajcie na organizatorów biegów na klarowne zasady, atestowane trasy i dystanse. Dziś, jak się okazuje, ci czasem lekceważą sobie i małą wagę przywiązują do wymierzonego, przebiegniętego dystansu, niedoszacowując, albo przeszacowując ich długość, a szkoda… Wszystkim nam będzie łatwiej!

AKTUALIZACJA:
Po ponownej weryfikacji i ustaleniu z organizatorami (dziękujemy czujnym uczestnikom!) przywróciliśmy punkty za Herbalife Triathlon Gdynia.

KALENDARZ
Grudzień 2023
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.