Wystartowała rekrutacja do III edycji Programu „Wybiegaj w Przyszłość”

10.11.2023

ip_1

Wybiegaj w Przyszłość to innowacyjny Program wspierający sportowców z kategorii wiekowych U16, U18 i U20. W ramach programu utalentowani sportowcy znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, mogą otrzymać stypendium, wsparcie edukacyjne oraz sprzęt sportowy. Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja Zdrowy Ruch.


- Już po raz trzeci wesprzemy najlepszych i najbardziej potrzebujących biegaczy – kontynuujemy bardzo ważny projekt dla młodzieży – dający im możliwość rozwoju oraz dodający skrzydeł i wiary we własne możliwości. Do wsparcia podchodzimy holistycznie, pomagamy w wydatkowaniu stypendium, wskazujemy obszary w które warto zainwestować, ale także słuchamy potrzeb zawodników. – z dumą komunikuje Adriana Smokowska – Członek Zarządu Fundacji Zdrowy Ruch.

KTO MOŻE OTRZYMAĆ WSPARCIE?

Program dedykowany jest osobom urodzonym w latach 2005 – 2010 (w 2024 roku rywalizującym w kategoriach U16, U18 i U20), które osiągają wysokie wyniki w indywidualnych konkurencjach biegowych we współzawodnictwie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.fundacjazdrowyruch.pl.

Rekrutacja trwa od 2 do 30 listopada!


CO OTRZYMUJE STYPENDYSTA?

1. WSPARCIE FINANSOWE. Stypendium wynosi 600 - 1000 zł miesięcznie (U16 - 600 zł/ miesięcznie; U18 - 800 zł/ miesięcznie; U20 - 1000 zł/ miesięcznie) i jest przyznawane na okres 10 miesięcy od stycznia do października.

2. WSPARCIE SPRZĘTOWE. Każdy Stypendysta otrzyma specjalny pakiet treningowy!

3. UDZIAŁ W 1MILI. Każdy Stypendysta będzie miał przywilej udziału w organizowanej przez Fundację Zdrowy Ruch, imprezie biegowej 1 MILA - mityng lekki i atletyczny.

4. WSPARCIE MERYTORYCZNE. Fundacja przekazuje Stypendystom niezbędną wiedzę i wartości. Celem wsparcia jest wzbudzenie świadomości i umiejętności budowania swojej kariery. Stypendyści uczestniczą w szkoleniu z psychologii sportu, które zakończone jest otrzymaniem certyfikatu.

ip_2


MYŚLIMY I DZIAŁAMY DWUTOROWO

- W tym roku wsparciem obejmiemy minimum dziesięcioro biegaczy w trzech kategoriach wiekowych! W każdym roku z poszczególnej kategorii odchodzi ponad 50 % zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Pragniemy, aby nasze działania sprawiły, by młodzież widziała sens pozostania w sporcie i kontynuowania kariery. Finansowo wspieramy najbardziej potrzebujących biegaczy, ale merytorycznie pomagamy całej społeczności lekkoatletycznej, organizując darmowe warsztaty z zakresu między innymi dietetyki, psychologii, przedsiębiorczości, budowania osobistej marki. Chcemy pokazać jak dużo przydatnych kompetencji można zdobyć, uprawiając sport – to cenny bagaż, z którego można korzystać przez całe życie. Pragniemy, by młodzi nie myśleli o swojej karierze jak o czymś, co dzieje się tylko „tu i teraz”, ale by byli świadomi jak bardzo pracują na swoją przyszłość. – mówi Paulina Kalinowska – koordynatorka Programu Wybiegaj w Przyszłość.

DBAMY O RELACJE!

W ramach programu młodzież spotyka się podczas mityngów 1 MILA – mityng lekki i atletyczny dla całej rodziny. – Dwa razy w roku organizujemy naszym stypendystom weekend pełen atrakcji, połączony z ich startem w 1 MILI. Dzięki temu mają czas na integrację, poznanie się, wymianę doświadczeń. To także doskonały moment, by poznała ich duża grupa darczyńców Programu Wybiegaj w Przyszłość, którymi są uczestnicy mityngu. To wartościowy czas także dla nas, mamy szansę porozmawiać i poznać osoby, które wybraliśmy podczas rekrutacji! Te chwile są bardzo cenne i to istotny element Programu Wybiegaj w Przyszłość – relacjonuje Członek Rady Stypendialnej Tomasz Smokowski!

Więcej informacji: https://www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia/

Partnerami Programu są: Bank Pekao S.A., Fundacja PVE Dobra Energia, Salomon

KALENDARZ
Grudzień 2023
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.