W tym roku będziemy nie tylko nagradzać najlepszych zawodników w rankingach. Za każdym przebiegniętym przez Was kilometrem, będzie też szła pomoc dla potrzebujących dzieci trenujących lekkoatletykę. Przeczytajcie o naszych zasadach nagradzania i pomagania w Lidze Biegowej 2022!  

KOGO I JAK NAGRADZAMY?

Regulamin przyznawania nagród jest dokłanie taki, jak w 2019 roku.  Nagradzamy w trzech kategoriach zgodnych z trzema rankingami: „ZŁOTYM", „SREBRNYM" i „BRĄZOWYM".

- Rankingi ZŁOTE to z założeniu te najbardziej prestiżowe - to indywidualne i drużynowe rankingi "OPEN", biorące pod uwagę biegi wszystkich uczestników Ligi, na wszystkich dystansach, bez podziału na płeć.
- Rankingi SREBRNE to rankingi na poszczególnych dystansach w podziale na płeć oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych w podziale na płeć.
- Rankingi BRĄZOWE to rankingi najbardziej szczegółowe - uwaględniające równocześnie dystans, kategorie wiekowe oraz płeć.


W rankingach „ZŁOTYCH" nagradzamy trzech najlepszych zawodników w Lidze Biegowej w okresie całego roku bez podziału na płeć (indywidualny ranking "Open") oraz trzy najlepsze zespoły "Open" (drużynowy ranking "Open").

Dodatkowo chcąc uhonorować jak największą liczbę biegaczy, zdecydowaliśmy, że ci z Was, którzy zgarnęli już jakąkolwiek nagrodę „ZŁOTĄ" ustępują miejsca następnym w kolejności zawodnikom w poszczególnych rankingach „SREBRNYCH" i analogicznie „ZŁOCI" i „SREBRNI" nie mogą już otrzymać wyróżnienia w rankingach „BRĄZOWYCH". To oczywiście wcale nie znaczy, że nie będą widoczni w tych rankingach! Chcemy po prostu, by jak najwięcej z Was miało szanse na nagrody! 

W rankingach "SREBRNYCH" nagradzamy tych, którzy znaleźli się w trójce najlepszych indywidualnych rankingów na poszczególnych dystansach w podziale na płeć oraz w trójce najlepszych indywidualnych rankingów na poszczególnych kategoriacxh wiekowych w podziale na płeć. Takich kategorii jest 22! Uhonorujemy więc w sumie aż 66 osób. Oczywiście zgodnie z zasadą, którą opisaliśmy wyżej - w przyznawaniu nagród „SREBRNYCH" nie mogą już wziąć udziału „ZŁOCI"!

Kategorie „BRĄZOWE" to jeszcze większa specjalizacja. W rankingach "BRĄZOWYCH" nagradzamy tych, którzy byli najlepsi (tylko pierwsze miejsca) w swojej kategorii wiekowej, na danych dystansie, w podziale na płeć. To aż 56 rankingów (!) i 56 nagród.

Uznajemy też, że można otrzymać tylko jedną nagrodę "ZŁOTĄ", „SREBRNĄ", lub „BRĄZOWĄ". W przypadku, gdy jedna osoba znajduje się na „podium" kilku rankingów „SREBRNYCH" lub „BRĄZOWYCH",  uhonorujemy osoby na kolejnych najwyższych pozycjach tych rankingów.

Nagrodami w Lidze Biegowej 2022 będą specjalne, spersonalizowane medale. Będziemy je wręczać na koniec roku, po podsumowaniu rywalizacji w 2022 r. (po 18 grudnia).  Łącznie rozdamy zatem aż ponad  140 medali!

ww_oshee_post-wwwAKCJA: WYBIEGAJ Z PRZYSZŁOŚĆ Z OSHEE!

W tym roku postanowiliśmy dodać do Ligowej grywalizacji aspekt charytatywny. "WYBIEGAJ W PRZYSZŁOŚĆ Z OSHEE" to zupełnie nowy element Ligi Biegowej, który - mamy nadzieję - zmotywuje Was do jeszcze większego zaangażowania w zabawę!  Cel jest prosty: przekuć Wasze wybiegane kilometry w dobro! :) Zatem w tym roku, poza nagrodami, będzie można wybiegać coś jeszcze... wsparcie młodzieży trenującej lekką atletykę!

Komu pomożemy?

Spośród klubów lekkoatletycznych z całej Polski, których zawodnicy wzięli udział w rekrutacji do Programu Stypendialnego "Wybiegaj w Przyszłość"* naszej Fundacji Zdrowy Ruch (współorganizatora Ligi), zgłosiło się 16 klubów. To młodym zawodnikom z tych klubów pomożemy!

Towarzystwo Lekkoatletyczne Athletics Jastrzębie"
Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje
Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk
Klub Sportowy " Wejher" Wejherowo
Klub Sportowy "Podlasie" w Białymstoku
Klub Sportowy SPRINT Bielsko-Biała
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Chemik Kędzierzyn-Koźle
Organizacja Środowiskowa AZS Poznań
Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima Radom
Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides
Uczniowski Klub Sportowy "CZEMPION" Bełchatów
Uczniowski Klub Sportowy Filipides Teresin
Uczniowski Klub Sportowy Młodzik
UKS Achilles Leszno
UKS Herkules Sulejówek
Wojewódzki Lekkoatletyczny Klub Sportowy Wrocław

ww_oshee_post-www-na

Jak pomożemy?

Każde 20km, które przebiegnie każdy z uczestników Ligi Biegowej w ramach naszej rywalizacji w 2022 r., przełoży się na 1 butelkę napoju (wód i napojów witaminowych) dla dzieci z wybranych klubów. Na koniec roku zliczymy wszystkie przebiegnięte przez Was kilometry, przeliczymy je na butelki i podzielimy równo na te 16 klubów.**

Fundatorem wsparcia dla klubów, w ramach opisanej powyżej akcji charytatywnej, jest Partner Ligi Biegowej, marka Oshee.

A więc do dzieła! Każdy kilometr się liczy! Wystarczą dwie luźne dyszki i już realnie pomagasz potrzebującym dzieciakom!*Program "Wybiegaj w Przyszłość" Fundacji Zdrowy Ruch powstał 2021 r. W ramach Programu przyznawane są roczne stypendia sportowe dedykowane młodym, zdolnym biegaczom w wieku 14-17 lat, znajdujacym się w trudnej sytaucji materialnej. Organizowane są także otwarte, bezpłatne warsztaty dla młodych sportowców, ich rodziców i trenerów. Są to spotkania online, transmitowane na YouTube, podczas których poruszane będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej. Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod uczenia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd. Więcej informacji o Programie znajdziecie na www.FundacjaZdrowyRuch.pl


** Maksymalny limit wsparcia to 937 butelek / 1 klub.

KALENDARZ
Czerwiec 2023
pon wt śr czw pt sob nd
1
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Partner techniczny:

enduhub

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.