Nasza biegowa (i nie tylko) rzeczywistość nie wróciła do pełnej normalności. Wciąż nie można organizować imprez masowych, zawody biegowe w tradycyjnej formule cały czas ograniczone są obostrzeniami i limitami, nie ma do nich tak powszechnego dostępu, jak to było przed pandemią. Zdecydowaliśmy zatem, że w 2021 roku w Lidze Biegowej nadal będą obowiązywały "covidowe" reguły gry. 

Zawody biegowe właściwie od marca ubiegłego roku odbywają w się ograniczonej skali lub w zmienionej formule. I tak będzie pewnie przez cały 2021 rok. Dlatego postanowiliśmy kontynuować zabawę w Lidze Biegowej na dotychczasowych, "covidowych" zasadach.  Nie poddawajmy się i wspólnie motywujmy się do aktywności!

W tradycyjnej formule Ligi Biegowej nasz system automatycznie rejestrował Wasze wyniki ze wszystkich oficjalnych zawodach biegowych w Polsce i za granicą. Jednak w aktualnych warunkach, Enduhub, z którym współpracujemy i dzięki któremu dotychczas mieliśmy informacje o wszystkich Waszych startach, nie jest w stanie gromadzić danych dotyczących wyników biegów wirtualnych, których wciąż jest wiele. W związku z tym w edycji 2021 ponownie będziemy uznawać w rankinach Ligi Biegowej wszystkie Wasze biegi – także te treningowe!

W Lidze rywalizowac można nie tylko podczas zawodów, ale także treningów.

Co miesiąc do wygrania są atrakcyjne nagrody od OSHEE - bony o wartości 50 zł na zakupy w sklepie internetowym OSHEE!**

Jak sytuacja epidemiczna w Polsce się unormuje i znowu będzie można na masową skalę orgnizować zawody biegowe, wówczas wrócimy do tradycyjnych zasad Ligi. Wówczas będzie algorytm przeliczający wyniki, będzie klasyfikacja drużynowa, będą ligi prywatne.  A póki co, bawimy się na dotychczasowych, "covidowych" zasadach! 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ DO LIGI NA NOWYCH ZASADACH >>


ZASADY LIGI BIEGOWEJ W CZASIE PANDEMII:

• Startuj w biegach wirtualnych lub po prostu biegaj sobie indywidualnie, treningowo na dystansach 5km, 10km, półmaratonu lub maratonu. Mierz wyniki swoich biegów za pomocą urządzenia, z którego korzystasz na co dzień - zegarka lub aplikacji biegowej.

• Rejestruj wyniki swoich biegów za pomocą prostego formularza na naszej stronie: www.ligabiegowa.pl/wprowadz-wynik. Możesz zarejestrować dowolną liczbę biegów w okresie trwania projektu, tj. w każdym miesiącu, od 1 stycznia 2021 r.

• Aby prawidłowo wprowadzić swój wynik, należy:
1/ wpisać swój numer startowy (nadany przy rejestracji) oraz adres e-mail (użyty przy rejestracji)
2/ wybrać dystans, jaki pokonałeś/aś (5km, 10km, półmaraton, maraton)
3/ wpisać czas swojego biegu,
4/ załączyć zdjęcie zegarka lub screen z aplikacji dokumentujące wynik.

• Na potrzeby tegorocznej rywalizacji, przyjmujemy pewne uproszczenia w długościach rejestrowanych dystansów:
- dla biegów na 5 km:
klasyfikowane będą wyniki biegów na dystansie nie mniejszym niż 5 km (5000 m);
- dla biegów na 10 km:
klasyfikowane będą wyniki biegów na dystansie nie mniejszym niż 10 km (10 000 m);
- dla biegów na dystansie półmaratonu:
klasyfikowane będą wyniki biegów na dystansie nie mniejszym niż 21.1 km (21 100 m),
choć prawidłowy dystans półmaratonu to 21,0975 km;
- dla biegów na dystansie maratonu:
klasyfikowane będą wyniki biegów na dystansie nie mniejszym niż 42.2 km (42 200 m), choć prawidłowy dystans maratonu to 42,195 km.

• Każdy uczestnik Ligi może zarejestrować w trakcie trwania zabawy dowolną liczbę biegów na dowolnie wybranych dystansach.

• Na naszej stronie będziemy na bieżąco prowadzić rankingi najszybszych biegaczy i biegaczek na wszystkich czterech dystansach


• Co miesiąc będziemy podsumowywać rywalizację i nagradzać najszybszych biegaczy/biegaczki na poszczególnych dystansach w następujących kategoriach wiekowych:

K-16 (Kobiety), M-16 (Mężczyźni) (rocznik 2005 – 2002)
K-20, M-20 (rocznik 2001-1992)
K-30, M-30 (rocznik 1991-1982)
K-40, M-40 (rocznik 1981-1972)
K-50, M-50 (rocznik 1971-1962)
K-60, M-60 (rocznik 1961-1952)
K-70, M-70 (rocznik 1951 i starsi)

• Osobno klasyfikowani są zawodnicy z licencją PLZA.


• Etapowymi nagrodami w Lidze Biegowej 2021 będą bony  (w podstaci kodów) o wartości 50 zł na zakupy w sklepie internetowym OSHEE, ufundowane przez naszego partnera, markę OSHEE.**


• Na zakończenie Ligi Biegowej 2021 wyróżnimy także trzy najszybsze osoby w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn na poszczególnych dystansach (w podziale na zawodników licencjonowanych i amatorów) oraz najlepszych biegaczy-amatorów w każdej kategorii wiekowej, na każdym z dystansów. Osoby te dostaną pamiątowe, dedykowane medale.


** Informacje o nagrodach: etapowi zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują od nas specjalne kody. Jeden kod to jednorazowa zniżka o wartości 50zł (+ darmowa dostawa) do wykorzystania w sklepie internetowym OSHEE (https://osheeshop.eu/). Kody obejmują cały asortyment sklepu, poza tzw. "pakietami". Kody należy zrealizować do końca 2021 roku. 

oshee_shop

ZAREJESTRUJ SIĘ DO LIGI NA NOWYCH ZASADACH >>


Projekt Ligi Biegowej jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem i fundatorem nagród w akcji jest marka OSHEE.

KALENDARZ
Styczeń 2022
pon wt śr czw pt sob nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak biegów w tym dniu
Pełny kalendarz
Polecane biegi
Partnerzy:

OSHEE
Organizator:

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Krok 1

Podaj podstawowe dane o biegu

NAZWA BIEGU*

WYBIERZ DYSTANS*
(możesz wybrać więcej niż jeden)

WYBIERZ DATĘ BIEGU*

GODZINA ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW*

:

MIEJSCOWOŚĆ*

STRONA WWW BIEGU

Zaloguj się do serwisu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Przypomnij mi hasło

Przypomnienie hasła

Zarejestruj się

Hasło musi składać się z min. 6 znaków, max. 30 znaków i musi zawierać cyfry, litery i duże litery.